wf na studiach

Studiowanie na uczelni wyższej stanowi bardzo pożyteczne doświadczenie. Nie tylko pozwala nabyć wiedzę z wielu dziedzin, ale również zdobyć ciekawe znajomości oraz spojrzeć na życie z zupełnie odmiennej perspektywy. Niektórzy jednak obawiają się, że będą mieć WF na studiach. Lęk związany z tym przedmiotem posiada różne podłoże, między innymi złe doświadczenia ze szkoły średniej.

Czy na studiach jest WF?

Na większości kierunków będzie trzeba chodzić na zajęcia z wychowania fizycznego, ale nie na wszystkich. Warto sprawdzić w sylabusie, czy na konkretnej uczelni istnieje taka konieczność. Czasami tego typu zajęcia trwają zaledwie przez jeden lub dwa semestry, więc nie są specjalnie uciążliwe. WF na studiach nie odbywa się aż tak często jak w szkole średniej, zwykle wpisuje się go w plan zaledwie raz w tygodniu. Wszystko zależy od konkretnego kierunku. Na przykład liczba godzin wychowania fizycznego na ratownictwie medycznym z pewnością będzie większa niż na administracji. Dla rozwoju kultury fizycznej jest to ważne czy na studiach jest WF.

Zwolnienie z WF na studiach

Czasem nawet mimo obowiązku odbycia zajęć można nie wziąć w nich udziału. Zwolnienie z WF na studiach wystawia lekarz, w oparciu o konkretne rozpoznanie. Na części uczelni wymaga się zaświadczenia od specjalisty, na innych natomiast wystarczy odpowiedni druk od doktora rodzinnego. Do otrzymania takowego niekoniecznie trzeba ciężko chorować, niekiedy jako podstawa do wystawienia może służyć na przykład przewlekły ból pleców.

WF na studiach jak wygląda?

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda WF na studiach. Przeważnie zajęcia odbywają się w podobny sposób co w szkole średniej. Nie ma jednak ustalonej jednej, złotej zasady. Wszystko tak naprawdę zależy od osoby prowadzącej przedmiot. Niektórzy będą wymagali uczestnictwa w grach zespołowych, biegania i gimnastyki, inni natomiast nie przywiązują szczególnej uwagi do przebiegu zajęć. Jeżeli ktoś martwi się, czy na studiach jest WF i jak on konkretnie wygląda, warto podpytać studentów z roku wyżej, którzy już zaliczyli te zajęcia.