Obrona pracy licencjackiej to ukoronowanie pierwszego etapu nauki jeśli chodzi o szkolnictwo wyższe. Jak każdy egzamin przyprawia studentów o nerwy i nieprzespane noce. Co jeśli nie odpowiem na pytania na obronie?… Co jeśli nie obronię się w terminie ?… Obrona licencjatu to moment skonfrontowania naszej wiedzy i ciężkiej pracy przy tworzeniu pracy licencjackiej z pytaniami komisji egzaminacyjnej. Najważniejsze to, jak w każdej zresztą sytuacji, aby opanować stres i przyjść na obronę wypoczętym. Lepiej dobrze się wyspać i wieczór poprzedzający to wydarzenie poświęcić na relaks. Na obronę lepiej przyjść za wcześnie niż się spóźnić i nie zapomnieć o dowodzie tożsamości. Taki jest protokół, że komisja będzie sprawdzać czy odpowiednia osoba pojawiła się na egzaminie.
Co jeśli nie obronię pracy licencjackiej ?
To pytanie które spędza sen z powiek zapewne każdemu studentowi. Po pierwsze trzeba się naprawdę postarać, aby nie zaliczyć obrony. Po pierwsze jeśli komisja wykaże, że nasza praca licencjacka jest plagiatem, możemy pożegnać się z przystąpieniem do egzaminu. Po drugie jeśli absolutnie nie będziemy znali odpowiedzi na żadne pytanie dotyczące naszej pracy. Będzie to automatyczne potwierdzenie, że nie pisaliśmy jej samodzielnie. Ale umówmy się są to skrajne przypadki, większości studentów udaje się obronić pracę licencjacką i otwierają się dla nich wrota do kolejnego etapu, studiów magisterskich. Pytanie co jesli nie obronię pracy licencjackiej nie jest więc bezsadane.
Co jeśli nie obronię się w terminie ?
Co jeśli nie obronię się w terminie? – jeśli z nieuzasadnionych powodów nie przyjedziemy na obronę pracy, lub uzyskamy ocenę niedostateczną, nie wszystko jest stracone. Decyzją Dziekana wyznaczany jest drugi termin, poprawy obrony pracy. Termin ten jest już ostateczny, wyznaczany jest nie później niż przed upłynięciem trzech miesięcy od daty egzaminu, który przypada pierwszy w terminie.
Egzamin z ekonomii SGH
To najważniejszy egzamin na studiach magisterskich w Szkole Głównej Handlowej. Egzamin z ekonomii SGH to sprawdzian ogromnej wiedzy z zakresu: EKONOMII, HISTORII MYŚLI EKONOMICZNEJ oraz EKONOMII KIERUNKOWEJ (menadżerska/ instytucjonalna/ rozwoju/ sektora publicznego. Egzamin przeprowadzany jest w formie testu z punktami ujemnymi.