W dniu dzisiejszym oddajemy do Państwa wiadomości, a przede wszystkim planowania i korzystania, harmonogram sesji egzaminacyjnej. Sesja egzaminacyjna rozpoczyna się 11 czerwca, a zatem publikujemy ją niemalże 2 tygodnie przed czasem i chyba najwcześniej od kiedy pamięcią sięgam (a urzęduję już chyba z 9 sesji).

Patrząc w ten sposób można powiedzieć, że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom studentów i wykładowców. Można jednak równie dobrze przyjąć inny punkt odniesienia – publikację harmonogramu sesji w DSL – i wówczas okaże się, że DSM działa opieszale, nie bacząc na konieczność zaplanowania sobie nauki przez studentów. Wszystko zależy więc od punktu odniesienia.

Biorąc pod uwagę, że w SGH są dwa dziekanaty, naturalna wydaje się chęć ich porównywania (zwłaszcza w przypadku studentów, którzy mieli do czynienia z DSL i teraz mają z nami). Warto jednak pamiętać, że oba dziekanaty są bytami niezależnymi, mają inną organizację pracy, a przede wszystkim nie ścigają się ze sobą. Ba, często ze sobą współpracujemy, tak w sprawach związanych z obsługą studentów, jak i innych (ostatnim przykładem niechaj będzie seminarium poświęconego organizacji pracy w dziekanatach, które wspólnymi siłami DSL, DSM i trzech zaprzyjaźnionych dziekanatów innych uczelni organizujemy w czerwcu w SGH).

A tymczasem – skoro już jest harmonogram sesji – przypominam o zgłaszaniu kolizji terminów egzaminów (jeżeli występują). Inaczej nie ma możliwości przedłużenia sesji. Mają Państwo na to co prawda ponad 3 tygodnie, ale lepiej zgłosić kolizję już teraz, choćby i po przeczytaniu niniejszego wpisu (i harmonogramu sesji).

(Visited 848 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.
prof. SGH dr hab., w latach 2012-2020 prodziekan Studium Magisterskiego SGH, kierownik Zakładu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH

Ostatnie wpisy Katarzyna Górak-Sosnowska (zobacz wszystkie)