Ten wpis będzie optymistyczny i to nie tylko dlatego, że zbliżają się Święta (uwaga: w piątek nie pracujemy, zresztą nie tylko my), a wraz z nimi chwila wytchnienia, i od studiowania, i od obsługiwania studentów. Otrzymałam dzisiaj miły mail od studentki, taki z gatunku najfajniejszych – chwalący pracę jednej z asystentek toku. Pracując 5,5 roku w dziekanacie mniej więcej wiem, kto obsługuje studentów w jaki sposób. W tym przypadku mam dokładnie takie samo zdanie. Natomiast ucieszyło mnie to, że studentka zadała sobie trud, aby napisać o tym do mnie.

Czasami otrzymujemy od Państwa feedback – często nieoficjalnie (np. że FB huczał w związku z zapisami na egzamin magisterski, jak doniósł mi jeden ze studentów), a czasami oficjalnie – jak w każdym pewnie urzędzie zdarzają się skargi czy zażalenia. Trafiają zazwyczaj albo do Pani Dziekan albo do Pani Kierownik, a czasami do któregoś z prodziekanów. Każdą taką informację traktujemy poważnie i staramy się jej zaradzić.

Choć nie prowadziłam nigdy statystyk – zwłaszcza, że nie dysponuję wszystkimi danymi – wydaje mi się, że pochwał otrzymujemy mniej. I to, myślę, nie dlatego, że źle pracujemy, bo naprawdę staramy się wykonywać swoje zadania szybko (na ile się to da) i solidnie, a asystentki toku nieraz wstawiają się za swoimi studentami u nas podczas podejmowania decyzji, ale może dlatego, że dobrze wykonana praca jest pewnym standardem niewymagającym feedbacku.

Tym bardziej w gąszczu codziennych obowiązków i zmagań z masą podań i innych dokumentów fajnie jest usłyszeć/zobaczyć dobre słowo, które sprawi, że będzie się nam pracowało milej, a przez to lepiej. Ja oczywiście zaraz przeczytałam wspomniany mail asystentce toku (zaczęłam złowrogo: „Studentka napisała do mnie mail na Twój temat…”), który koniec końców wywołał duży uśmiech; a że było to rano – wystarczył na cały dzień 🙂

* imię zmieniłam

(Visited 1 021 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.
prof. SGH dr hab., w latach 2012-2020 prodziekan Studium Magisterskiego SGH, kierownik Zakładu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH

Ostatnie wpisy Katarzyna Górak-Sosnowska (zobacz wszystkie)