Przy 114 zgłoszeniach chyba najwyższa pora, aby oficjalnie zaanonsować Forum Dziekanatów – inicjatywę Dziekanatu Studium Magisterskiego SGH. 5 grudnia na naszą uczelnię przyjadą kierownicy i pracownicy dziekanatów uczelni wyższych z całej Polski, aby posłuchać i porozmawiać o funkcjonowaniu dziekanatów.

Celem tej inicjatywy jest zatem wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy pracownikami dziekanatów, wspieranie się i wzajemna pomoc w trudnych zagadnieniach oraz wymiana doświadczeń w zakresie organizacji pracy, a w szczególności szukanie dróg do ułatwienia i usprawnienia pracy dziekanatów.

5 grudnia zaczynamy od sesji plenarnej poświęconej kluczowym zagadnieniom związanym ze szkolnictwem wyższym i obsługą studentów. Następnie uczestnicy Forum będą pracować z moderatorami w grupach nad konkretnym wycinkiem dziekanatowej rzeczywistości.

Przewidzieliśmy cztery bloki tematyczne:

  • Obieg dokumentacji
  • Procedury związane z pracą magisterską
  • Kumulacja zadań
  • Rozwiązania informatyczne

Następnie znowu spotykamy się na sesji plenarnej, aby omówić efekty prac grupowych. Forum kończymy spotkaniem integracyjnym zorganizowanym w SGH.

Zakładamy, że w czasie konferencji nawiązane zostaną relacje, które przekują się na dobry początek współpracy, dyskusji i wymiany wiedzy na internetowym forum. Wierzymy także, że problematyka funkcjonowania dziekanatów polskich uczelni jest nie tylko ciekawa poznawczo, ale i potrzebna, dlatego cieszymy się, że możemy wcielić nasz plan w życie.

Sukcesywnie będziemy zamieszczać informacje dotyczące Forum na stronie http://dziekanaty.pl, a już teraz zapraszamy na obrady (a na zgłoszenia uczestnictwa czekamy do 15 listopada).

(Visited 698 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.
prof. SGH dr hab., w latach 2012-2020 prodziekan Studium Magisterskiego SGH, kierownik Zakładu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH

Ostatnie wpisy Katarzyna Górak-Sosnowska (zobacz wszystkie)