Potwierdzamy niniejszym informację, która funkcjonowała w obiegu nieformalnym i dla wielu zainteresowanych oznaczała ostatnią nadzieję i deskę ratunku: na początku października otwieramy ponownie WD! Tym razem będzie panowała wszelka dowolność – będzie można wpisywać się, wypisywać i robić prawie co dusza zapragnie (oczywiście w pewnych granicach, o których poniżej). Jest to zarazem ostatnia szansa skorygowania deklaracji, czy raczej jej złożenia przez tych, którzy zapomnieli.

W ramach równowagi, otwarcie systemu deklaracji oznacza, że po jego zamknięciu będziemy z mniejszą empatią reagować na wszelkie papierowe podania dotyczące zmian w deklaracji semestralnej. A może inaczej, empatia będzie, ale niewiele ponadto – po to uruchamiamy system online, aby każdy ustawił sobie plan tak, jak jest to możliwe i w miarę tak, jak chce, o ile wcześniej tego nie zrobił.

A teraz słowo o zasadach:

  • od rana (10:00) we wtorek 3/10 do rana poniedziałkowego 9/10 system otwarty jest dla studentów obecnego I semestru, [edit] przy czym pierwsze dwie doby służą do korekty deklaracji, a pozostałe działają na zasadach jak poniżej [/edit]
  • od czwartku również 10:00 5/10 do tego samego poniedziałku 9/10 system otwarty jest dla wszystkich innych studentów.

Preferencyjne potraktowanie studentów I semestru wynika z konieczności zwiększenia limitów na niektóre przedmioty obowiązkowe oraz późnej rekrutacji, która spowodowała, że część osób w ogóle nie miała możliwości zadeklarowania przedmiotów.

W czasie otwarcia WD [edit] od 5 do 9/10 [/edit] można się do woli, acz z rozsądkiem, wypisywać z zajęć (pamiętając o regulaminowych +30 ECTS z każdym kolejnym semestrem), dopisywać w miarę wolnych miejsc, a także dopisać ponad limit za zgodą wykładowcy (są to znane już wcześniej Państwu zapisy warunkowe przez WD za zgodą wykładowcy – uwaga – za zgodą, oznacza, że wykładowca zapis zaakceptował, a nie że student dokonał zapisu).

Zanim rozpoczną Państwo eksplorację systemu, warto sprawdzić, czy nie było zmian w harmonogramie zajęć, zwłaszcza że powstało (i nadal powstaje) kilka nowych grup na najbardziej oblegane a zarazem obowiązkowe przedmioty.

A tymczasem miłego surfowania po WD!

Współpraca: dr Anna Decewicz

(Visited 3 229 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.
prof. SGH dr hab., w latach 2012-2020 prodziekan Studium Magisterskiego SGH, kierownik Zakładu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH

Ostatnie wpisy Katarzyna Górak-Sosnowska (zobacz wszystkie)

Bez kategorii