W dniach 15–17 maja 2017 roku delegacja Dziekanatu Studium Magisterskiego odwiedziła nową uczelnię partnerską SGH, tj. EDHEC Business School w Nicei (Francja). Pierwsi studenci SGH pojadą do EDHEC w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018. Uczelnia francuska jest bardzo dobrze przygotowana do przyjęcia studentów w ramach programu Erasmus+, a nowoczesny kampus położony blisko lotniska umożliwia komfortowe studiowanie.

Efektem wizyty delegacji DSM jest podjęcie wstępnych rozmów o podwójnym dyplomie SGH-EDHEC na kierunkach International Tourism, Hotel Industry and Leisure Services oraz Global Business, Finance and Governance. Uczelnia francuska jest żywotnie zainteresowana uzupełnieniem swojej oferty dydaktycznej o kierunki z zakresu turystyki oraz tzw. global governance.

EDHEC otwarty jest również na współpracę naukową z SGH, uczelnia francuska chętnie przyjmie na pobyty badawcze naukowców z SGH, np. w ramach programu ministerialnego Mobilność Plus. EDHEC jest prestiżową uczelnią biznesową specjalizującą się w problematyce finansów oraz rachunkowości. Dlatego szczególnie gorąco zachęcamy studentów oraz naukowców SGH zajmujących się obszarem finansów oraz rachunkowości do pobytów w Nicei.

(Visited 156 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.
dr, adiunkt w Kolegium Gospodarki Światowej oraz prodziekan Studium Magisterskiego SGH

Ostatnie wpisy Adam Karbowski (zobacz wszystkie)