Mało kto zaglądał do zakładki “Autorzy“, jednak ci, którzy ją odwiedzili, wiedzieli, że zespół autorów bloga składa się z czterech osób. Owszem, mamy wpisy gościnne, a ja produkuję większość tekstów, jednak prawie każdy autor ma na swoim koncie przynajmniej jeden wpis. Prawie każdy. Wyjątkiem jest mgr inż. Katarzyna Zając – nieoceniona zastępczyni kierownik Biura DSM, która jeszcze żadnego wpisu nie popełniła.

Jak głosi hasło reklamowe: “prawie robi wielką różnicę” i nie inaczej jest w przypadku mgr inż. Zając. W związku z tym, że za tydzień oficjalnie opuści mury SGH, wklejam jej notkę o sobie, aby pozostał trwały ślad i abym nie tylko ja bolała nad tym, że jest to tylko ten jeden wpis. Powstawał długo, ale za to wyszedł naprawdę fajnie:

Nigdy nie przypuszczałam, że będę związana ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. A że zostanę zastępcą Kierownika w Dziekanacie Studium Magisterskim można by rozpatrywać w kategorii słabej literatury s-f.

Co prawda, moja mama jest absolwentką SGPiS, ale mnie nigdy niestety nie pociągały nauki ekonomiczne. Ciekawsze były przedmioty ścisłe, sport i taniec. W wolnych chwilach lubiłam rozwiązywać zadania z Pitagorasa (to taki podręcznik do matematyki), trenować po lekcjach grę w siatkówkę i uczęszczać na zajęcia taneczne. Brzmi to jak gdybym była strasznym kujonem, ale tak naprawdę robiłam to, co sprawiało mi przyjemność. Udało mi się odnieść w tych dziedzinach większe i mniejsze sukcesy.

Matematyka przydała mi się na Politechnice Warszawskiej, na której ukończyłam Wydział Chemiczny. O ile chemia nie stała się moją drogą kariery, tak uczelnia pokazała mi wiele ciekawych kierunków dalszego rozwoju. Do dziś rozważam ponowne stanie się studentką Wydziału Fizyki, Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa lub Poligrafii, a najlepiej wszystkich trzech, tylko doba jest za krótka.

Moim marzeniem od dobrych kilku lat jest zdobycie licencji pilota. Miałam okazję pilotować CESNE 172 i do dziś jest to jedno z najwspanialszych wspomnień w mojej głowie. W wolnych chwilach zwiedzam rowerem Polskę albo organizuję wycieczki znajomym i rodzinie.

(Visited 497 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.
prof. SGH dr hab., w latach 2012-2020 prodziekan Studium Magisterskiego SGH, kierownik Zakładu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH

Ostatnie wpisy Katarzyna Górak-Sosnowska (zobacz wszystkie)