Współczesna gospodarka to przede wszystkim praca w interdyscyplinarnych zespołach, moim marzeniem było stworzenie dla studentów SGH możliwości poznania i nawiązania współpracy z osobami, którzy od lat kształcą się w obszarze designu. Po kilku miesiącach dyskusji i rozmów z Wydziałem Wzornictwa ASP w Warszawie udało się rozpocząć pierwszą edycję projektu współpracy naszych studentów z przyszłymi projektantami – dizajnerami.

Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie zajmuje 14 miejsce w światowym rankingu wydziałów designu, a jego absolwenci i wykładowcy współtworzą wiele wspaniałych i inspirujących produktów, poczynając od pociągów (światowe nagrody dla pociągów DART), poprzez formy użytkowe a kończąc na aranżacji przestrzeni miejskiej.

Wspaniali twórcy w ramach swojej edukacji uczą się jak stworzyć coś co będzie latami inspirowało konsumentów, a dla przedsiębiorstwa może być wspaniałą innowacją produktową.

Ale tworzenie i wdrożenie innowacji to nie jest zadanie tylko dla dizajnera, potrzebuje on wsparcia ze strony ekonomistów, którzy pomogą w zbudowaniu biznesowej koncepcji wdrożenia produktu, czyli opakują piękno i formę w strategię biznesową, która zostanie wdrożona w przedsiębiorstwie. Tych tajemniczych guseł nie potrafią odprawić zdolni twórcy, na szczęście od tego roku będą mieli oni możliwość poznania i nawiązania współpracy właśnie ze specjalistami od tabelek, liczb i analiz czyli z naszymi studentami.

Taka jest wizja współpracy edukacyjnej w ramach programu Design Thinking Hub realizowanego przez Instytut Zarządzania. Gorąco zapraszam zainteresowanych współpracą studentów do sprawdzenia swoich kompetencji w rzeczywistym planowaniu biznesu i nawiązania współpracy z tak inspirującymi osobami, jakimi są studenci Wydziału Wzornictwa. Rekrutacja do programu trwa do 25 listopada 2016 roku, gorąco zapraszamy!

(Visited 248 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.

Rafał Kasprzak

adiunkt w Instytucie Zarządzania w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH