Wrzesień okazał się być miesiącem burzliwym na wielu poziomach. Poza tym zwykłym, związanym z przygotowywaniem się do przyjęcia w progi Dziekanatu nowych studentów, jest to rok, w którym rozpoczyna się kadencja nowych władz Uczelni, a stąd i wiele pomysłów na różnego rodzaju zmiany. Dla naszego bloga taką zmianą było rozpoczęcie drugiej części przygód „Po drugiej stronie okienka” i zmiana platformy z banalnego – jak teraz porównuję – blogspotu na wordpressa. Przyszła jednak kolej na dalsze zmiany.

Skoro blog funkcjonować będzie co najmniej przez kolejne cztery lata, a mam nadzieję, że i dłużej, postanowiliśmy zapewnić mu godziwy adres i layout. Wybór padł na domenę dziekanat.waw.pl, która współgra z domeną Uczelni – www.sgh.waw.pl, a jeszcze bardziej z adresem Wirtualnego Dziekanatu – dziekanat.sgh.waw.pl. Przyznaję, przez pewien czas rozważałam podpięcie bloga pod serwer SGH, jednak uznałam, że nie będzie to rozwiązanie optymalne. Musielibyśmy pewnie mocno się sformalizować, a tak – choć jesteśmy blogującym dziekanatem, to jednak zachowujemy pewną autonomię.

Z pomocą techniczną i miejscem na serwerze przyszedł nam Jakub Danecki, którego pasji i dobremu sercu zawdzięcza swoje wirtualne życie wiele stron organizacji pozarządowych, a przy okazji taki półformalny twór, jak nasz blog. To właśnie on przez cały weekend dłubał w kodach różnych elementów, których nazw nawet nie przepiszę, bo na pewno coś pomylę, aby blog miał funkcjonalności takie, jakie są nam potrzebne oraz aby ładnie i przejrzyście wyglądał. Póki co jest to jeszcze trochę work in progress, ale tak czy inaczej mamy już co pokazać. Ja swoją zabawę w dostosowywanie layoutu zakończyłam na znalezieniu miejsca w kodzie nagłówka, gdzie moim zdaniem można usunąć pewną ikonkę, ale dostałam kategoryczny zakaz zmiany chociażby spacji. Za to z perspektywy godzin spędzonych na poznawaniu się z WordPressem mogę stwierdzić, że znacznie mniej straszne są mi widgety i kody kolorów w HTML. Ba, podobno będę umiała nawet zmieniać te kolory w CSS, ale tylko dlatego, że mam wyraźnie napisane, w którym miejscu.

Chyba jedynym bólem jest to, że tracimy prawie 3,5 tysiąca wejść w statystykach i ośmiu subskrybentów, ale jesteśmy gotowi się z tym pogodzić. W końcu czym jest tydzień działalności wobec czterech lat!

(Visited 350 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.
prof. SGH dr hab., w latach 2012-2020 prodziekan Studium Magisterskiego SGH, kierownik Zakładu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH

Ostatnie wpisy Katarzyna Górak-Sosnowska (zobacz wszystkie)