Długo zastanawiałam się nad pierwszą linijką pierwszego wpisu i to nawet nie dlatego, że są wakacje i można było zresetować mózg na kilka tygodni. Problem pierwszej linijki wynikał bardziej z tego, że od czego bym nie zaczęła, byłoby to z jednej strony nowe, a z drugiej stare.

To, co stare to blog „Po drugiej stronie okienka”, który utworzyłyśmy wspólnie z prof. dr hab. Magdaleną Kachniewską, Dziekan Studium Magisterskiego w poprzedniej kadencji (2012–2016). W ciągu tych czterech lat napisałyśmy ponad 440 wpisów, które odnotowały łącznie 0,75 miliona wejść. Była to niesamowita przygoda intelektualna, ponieważ wymagała ode mnie wypracowania określonego sposobu postrzegania i komentowania okołodziekanatowej rzeczywistości: trzeba było zauważyć coś, a następnie to opisać, i to tak, aby czytelnikom miło się czytało. Miałam ponadto wrażenie, że robimy coś absolutnie unikatowego na skalę polską, a może i szerszą, i – co chyba istotniejsze – że to coś jest ważne, bo tworzy nową platformę dla relacji Dziekanatu z otoczeniem.

Jak widać po niniejszym wpisie, blog Dziekanatu Studium Magisterskiego będzie pisany nadal, zgodną decyzją obu Pań Dziekan, co bardzo mnie ucieszyło. Ma on jednak, jak również widać, nową szatę i nowy adres. Zdecydowałyśmy bowiem z Dziekan Kachniewską, że stary blog zostanie zarchiwizowany tam, gdzie był (link do archiwum znajduje się w menu górnym), a ten będzie rozwijał się nowym życiem w nowym miejscu.

Jednak nie tylko miejsce jest nowe, ale i Zespół Autorów, co cieszy mnie chyba jeszcze bardziej. Działamy obecnie w czwórkę w składzie:

  • dr Adam Karbowski – prodziekan, który zajmuje się w szczególności sprawami studentów zagranicznych, studiujących w języku angielskim oraz udających się na studia zagraniczne. Zakładam, że spora część jego wpisów będzie dotyczyła tej właśnie problematyki, choć po cichu liczę także na spostrzeżenia z pierwszych miesięcy pełnienia nowej funkcji.
  • mgr Irena Senator – zajmująca się obsługą studentów popołudniowych, a także rozliczeniami finansowymi. Jakkolwiek obsługa studentów, windykacja, czy refundacja mogą wskazywać na monotonię, jestem przekonana, że jej wpisy będą barwne i przedstawią Dziekanat z nowej perspektywy. Inna sprawa, czy studenci studiów popołudniowych będą spali spokojnie przez najbliższe cztery lata 😉
  • mgr inż. Katarzyna Zając – wice-kierowniczka Biura Dziekanatu, która pewnie i bezpiecznie czuje się w Excelu i programach pokrewnych (stąd ten inż.), zasypana najrozliczniejszymi danymi. Obiecała póki co wpisy oparte na takich danych, ale kto wie – może przekona się do innych tematów, zwłaszcza że siedząc w tzw. pierwszym pokoju obserwacji ma na pewno wiele.

Zostałam jeszcze ja – Katarzyna Górak-Sosnowska – prodziekan, pełniąca funkcję pamięci organizacyjnej Dziekanatu (choć prędzej Dziekanów), tzn. rozpoczynająca swoją drugą (i zarazem ostatnią) kadencję. Przypominając sobie to, co pisałam na poprzednim blogu, mogę stwierdzić, że najpewniej i tu będę pisać o wszystkim, a czasami o niczym. A co z tego wyjdzie – zobaczą Państwo w ciągu najbliższych tygodni.

Zapraszamy do lektury!

(Visited 197 times, 1 visits today)
The following two tabs change content below.
prof. SGH dr hab., w latach 2012-2020 prodziekan Studium Magisterskiego SGH, kierownik Zakładu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH

Ostatnie wpisy Katarzyna Górak-Sosnowska (zobacz wszystkie)